Honored Collector: Corky Coker

Concours Awards Classes 2 & 4

Class 2
Best of Class-#15–1928 Auburn 8-115 Speedster– Al & Barbara Mason – Purcellville,
VA
Outstanding in Class -#25 - 1934 Lincoln KB – Dennis Kiefer – Memphis, TN

Class 4
Best of Class - #21 – 1928 Isotta Fraschini 8A SS Roadster – Peter Boyle – Oil City, PA
Outstanding in Class - #22 – 1938 Steyr 220 Cabriolet – Peter Boyle – Oil City, PA

Time Trials Awards Groups 1-5

Group 1 – Brass Era – Perry Freeman – 1918 American LaFrance
Group 2 – Prewar – Bill Stelcher – 1929 Ford Model A
Group 3 – Front-engined Grand Prix – Chip Wright – 1938 Wolseley Special
Group 4 – 50s-60s Small Bore – David Blakey – 1967 MGBGT
Group 5 – 50s-60s Big Bore – Joe Palmer – 1965 Shelby Mustang

Concours – “Best Paint Finish” - Presented by Barry Meguiar
1928 Auburn 8-115 – Al & Barbara Mason – Purcellville, VA

Concours Awards Classes 6-10

Class 6
Best of Class - #70 – 1932 Ford Roadster – Alan & Angie Johnson – Gadsden, AL
Outstanding in Class - #73 – 1932 Ford Roadster– Tom Hardy – Dalton, Ga.

Class 7
Best of Class – 1927 BMW R42 – John Landstrom – Norcross, GA
Outstanding in Class – 1931 Henderson KJ – John Landstrom – Norcross, GA

Class 8
Best of Class - #55 – 1960 Chevrolet Impala – Kayo Erwin – Soddy Daisy, TN
Outstanding in Class - #54 – 1958 DeSoto Firedome convertible – Brad Jones–Greensboro, NC

Class 9
Best of Class - #37A – 1962 Chevrolet Corvette – NuNu Lowry – Ooltewah, TN
Outstanding in Class - #37 – 1962 Chevrolet Corvette – Steve & Kim Wittler – Soddy Daisy, TN

Class 10
Best of Class - #42 – 1987 BMW 535i sedan – Steve & Kim Wittler – Soddy Daisy, TN
Outstanding in Class - #39B – 1957 BMW Isetta 300 – Joel Cheek – Newnan, GA

Time Trials Awards Groups 6-9

Group 6 – 70s Small bore – Norm Murdock – 1972 Ford Capri
Group 7 – 70s Big bore – Bill Elliott – 1970 Boss Mustang
Group 8 – Open Wheel – David Roberts – 1978 Lightning Indy Car
Group 9 – Can Am – Martin Lauber – 1966 Lola T70

Rallye Awards

Best Time – Randy Martin
People’s Choice – Mackenzie Jabaley

Time Trials (People’s Choice & FTD)

People’s Choice: Brian Johnson – 1928 Bentley 4-1/2 liter AND Corky Coker – 1910
Nyberg
FTD – Fastest Time of Day: Norm Murdock – 1972 Ford Capri

Concours Awards Classes - 11-13 & PC & BOS

Class 11
Best of Class - #78 – 1961 Porsche 356 Abarth Carrera – Robert Ingram – Durham, NC
Outstanding in Class - #67A – 1952 Porsche 356 Roadster – Robert Ingram – Durham,
NC

Class 11A
Best of Class - #83 – 1971 Porsche 911 Lightweight– Bob Bailey – Sarasota, FL
Outstanding in Class - #85 – 1989 Porsche 930 Turbo – Hartmut Von Seelen –
Greenwood, SC

Class 11B
Best of Class - #88 – 1954 Siata 200CS – Walter Eisenstark – Bluffton, SC
Outstanding in Class - #89 – 1959 OSCA Prototype – Peter Boyle – Oil City, PA

Class 12
Best of Class - #57 – 1965 Shelby GT 350 – Brent Galloway – Chesnee, SC
Outstanding in Class - #56 – 1965 Ford Mustang – Stacy Moore – Knoxville, TN

Class 13 – RACER CLASS
Best of Class - #9 – 1966 Lola T70 – Willis Woerheide – Hilton Head, SC
Outstanding in Class - #28 – 1963 Chevrolet Corvette Grand Sport – The Revs Institute,
Naples, FL

Hagerty Youth Awards

3rd Place - #81 – 1968 Porsche 912(built as 911) – Neil Bedwell – Atlanta, GA
2nd Place - #86 – 1992 Porsche 911 Turbo – Ray Shaffer – Atlanta, GA
1st Place - #105 – 2019 Ford GT – Bob Ida – Morganville, NJ

OVERALL CONCOURS

People’s Choice - #67C – 1961 Porsche 356 Outlaw – Jerry Peters – Braselton, GA
Timeless Elegance - #21 – 1928 Isotta Fraschini 8A SS Roadster – Peter Boyle – Oil
City, PA
Best of Show - #15 – 1928 Auburn 8-115 – Al & Barbara Mason – Purcellville, VA