Tennessee Prep Football How They Fared - WRCBtv.com | Chattanooga News, Weather & Sports

Tennessee Prep Football How They Fared

Posted: Updated:

By The Associated Press   
Class 6A
    1. Maryville (1-0) vs. Knoxville Fulton, Saturday.
    2. Whitehaven (2-0) beat Florence Central. Ala., 12-10.
    3. Riverdale (1-1) lost to Franklin 34-20.
    4. Ravenwood (2-0) beat Brentwood 31-17.
    5. Oakland (1-1) beat Hillsboro 36-28.
    6. Science Hill (1-0) beat Elizabethton 28-21.
    7. Kingsport Dobyns Bennett (1-1) lost to Oak Ridge 17-14.
    (tie) Blackman (1-1) beat McCallie 44-42.
    9. Arlington (2-0) beat Manassas 49-8.
    10. White Station (1-1) beat DeSoto Central, Miss.,      51-35.
Class 5A
    1. Hillsboro (1-1)lost to Oakland 36-28.
    2. Knoxville West (1-1) lost to Sevier County 29-26.
    3. Oak Ridge (2-0) beat Dobyns-Bennett 17-14.
    4. Independence (2-0) beat Centennial 49-6.
    5. Hendersonville (2-0) beat Siegel 35-15.
    6. Rhea County (1-1) beat McMinn Central 62-20.
    7. Sevier County (2-0) beat Knoxville West 29-26.
    8. Ooltewah (1-1) beat Signal Mountain 46-3.
    9. Morristown West(1-1) beat Greeneville 28-3.
    10. Henry County (1-1) beat Houston 22-20.
Class 4A
    1. Knoxville Fulton (1-0) vs. Maryville, Saturday.
    2. Greeneville (1-1) lost to Morristown West 28-3.
    3. Knoxville Catholic (1-1) lost to CPA 38-10.
    4. Ridgeway (1-1) lost to Southwind 27-25.
    5. Pearl-Cohn (0-2) lost to MBA 34-25.
    6. Marshall County (1-1) lost to Nashville Overton 42-41.
    7. Crockett County (1-0) beat Westview 13-7.
    8. Memphis East (1-1) beat ECS 27-20.
    9. Jackson North Side (1-1) lost to Liberty Magnet 20-0.
    10. East Hamilton (1-1) lost to Cleveland 18-15.
Class 3A
    1. CPA (2-0) beat Knoxville Catholic 38-10.
    2. Alcoa (2-0) beat William Blount 35-7.
    3. CAK (2-0) beat Grace Christian 48-7.
    4. Notre Dame (1-1) lost to Tyner Academy 27-21.
    5. Elizabethton (0-1) lost to Science Hill 28-21.
    6. Dyersburg (2-0) beat Ripley 29-7.
    7. Milan (1-1) beat Humboldt 42-8.
    8. Liberty Magnet (2-0) beat Jackson North Side 20-0.
    9. Camden (0-2) lost to Huntingdon 47-24.
    10. Fairview (0-2) lost to Creek Wood 17-14.
Class 2A
    1. Adamsville (1-1) lost to Hardin County 35-0.
    2. Trezevant (1-1)lost to Southaven, Miss., 28-8.
    3. Marion County (2-0) beat Grundy County 41-6.
    4. Boyd Buchanan (2-0) beat King's Academy 49-26.
    5. Tyner Academy (1-0) beat Notre Dame 27-21.
    6. Meigs County (1-1) lost to Oneida 13-7, OT.
    7. Grace Christian (0-2) lost to CAK 48-7.
    8. Trinity Christian Academy (0-2) lost to University-Jackson 41-21.
    9. Forrest (2-0) beat Moore County 22-0.
    10. Gatlinburg-Pittman (0-2) lost to Greenback 33-6.
Class A
    1. Union City (2-0) beat Mitchell 56-20.
    2. Peabody (2-0) beat Middleton 46-16.
    3. Nashville Christian School (2-0) beat White House-Heritage 20-6.
    4. Dresden (2-0) beat Gleason 62-8.
    5. Coalfield (2-0) beat Oakdale 65-28.
    6. Whitwell (1-1) lost to Sequatchie County 42-14.
    7. Columbia Academy (0-1) lost to Franklin Road Academy 42-41.
    8. Huntingdon (1-0) beat Camden Central 47-24.
    9. Wayne County (2-0) beat Scotts Hill 28-27.
    10. Trousdale County (2-0) beat Clay County 33-0.
Division II
    1. Brentwood Academy (1-1) lost to Olive Branch, Miss., 31-13.
    2. MBA (2-0) beat Pearl-Cohn 34-25.
    3. MUS (2-0) beat Kingsbury 49-7.
    4. Baylor (2-0) beat Red Bank 48-7.
    5. Ensworth (1-1) beat Madison Academy, Ala., 28-7.
    6. McCallie (0-2) lost to Blackman 44-42.
    7. CBHS (1-0) idle.
    8. BGA (2-0) beat Friendship Christian 35-19.
    9. St. George's (2-0) beat Briarcrest 38-21.
    10. Knoxville Webb (0-1) idle.
 

Powered by Frankly