Tennessee Prep Scores - WRCBtv.com | Chattanooga News, Weather & Sports

Tennessee Prep Scores

Posted: Updated:
PREP FOOTBALL
Division 1 Class 1A
First Round    
Clarksville Academy 35, Huntland 21
    
Coalfield 8, Harriman 6
    
Dresden 56, Humboldt 14
    
Lake County 38, South Fulton 34
    
Midway 42, Red Boiling Springs 8
    
South Pittsburg 36, Clay County 34
    
Sunbright 42, Oakdale 28
    
Wayne County 48, Gordonsville 28
    
Division 1 Class 2A
First Round    
George Carver 26, Booker T. Washington 12
    
Grace Christian 35, Meigs County 23
    
Jackson County 14, Eagleville 13
    
Peabody 49, Huntingdon 27
    
Riverside 35, Forrest 30
    
Rockwood 24, Boyd Buchanan 21
    
Scotts Hill 42, Loretto 34
    
Trousdale County 29, Whitwell 0
    
Division 1 Class 3A
First Round    
Alcoa 62, Johnson County 14
    
CAK 49, Chuckey-Doak 6
    
Camden Central 41, Lewis County 0
    
CPA 54, Harpeth 0
    
Gatlinburg-Pittman 52, Sweetwater 23
    
Hickman County 27, Manassas 25
    
Lipscomb Academy 24, East Nashville Literature 14
    
McMinn Central 43, Grundy County 14
    
Milan 28, Westview 14
    
Notre Dame 55, Chattanooga Christian 14
    
Pigeon Forge 49, West Greene 6
    
Red Bank 29, Bledsoe County 14
    
Upperman 34, York Institute 7
    
Waverly 35, Fairview 6
    
Westmoreland 35, Fairview 6
    
White House-Heritage 47, Cascade 7
    
Division 1 Class 4A
First Round    
Crockett County 69, Raleigh Egypt 27
    
Dyersburg 37, Liberty Magnet 35
    
Giles County 38, Marshall County 35
    
Greeneville 42, Knoxville Carter 3
    
Hixson 28, Page 21
    
Jackson North Side 14, Chester County 7
    
Knoxville Catholic 24, Elizabethton 17
    
Knoxville Fulton 55, Scott County 0
    
Livingston Academy 42, Chattanooga Central 7
    
Loudon 50, Macon County 7
    
Pearl-Cohn 28, Greenbrier 13
    
Signal Mountain 49, DeKalb County 10
    
Spring Hill 35, Lexington 14
    
Sullivan South 56, Sullivan East 0
    
Trezevant 56, Craigmont 14
    
White House 35, Creek Wood 0
    
Division 1 Class 5A
First Round    
Beech 38, Columbia 36
    
Campbell County 26, Morristown West 25
    
Cleveland 10, Clinton 7
    
Hardin County 35, Melrose 34
    
Henry County 24, Munford 6
    
Hillsboro 55, Kenwood 12
    
Knoxville West 46, Knoxville Central 0
    
Millington 16, Lawrence County 13
    
Oak Ridge 53, Soddy Daisy 28
    
Ooltewah 31, Stone Memorial 0
    
Rhea County 52, Tullahoma 14
    
Ridgeway 55, Memphis East 21
    
Shelbyville 32, Clarksville 13
    
South Doyle 32, Gibbs 21
    
Springfield 34, Gallatin 21
    
Tennessee 41, Anderson County 24
    
Division 1 Class 6A
First Round    
Arlington 40, Bartlett 25
    
Blackman 49, Cane Ridge 14
    
Centennial 28, Franklin 23
    
Hendersonville 49, Independence 20
    
Houston 35, Collierville 28
    
Kingsport Dobyns Bennett 35, Morristown East 31
    
LaVergne 33, Cookeville 7
    
Maryville 48, Walker Valley 0
    
McGavock 28, Nashville Overton 27
    
Oakland 53, Mt. Juliet 0
    
Ravenwood 66, Station Camp 14
    
Riverdale 20, Smyrna 7
    
Rossview 24, Memphis Central 7
    
Science Hill 59, Bradley Central 47
    
Sevier County 28, Knoxville Hardin Valley 20
    
Whitehaven 41, White Station 35
    
Division 2 Class A
First Round    
Davidson Academy 43, University-Jackson 42
    
DCA 21, Harding Academy 7
    
Franklin Road Academy 46, Rosemark Academy 6
    
Friendship Christian 35, Northpoint Christian High School, Miss. 10
    
Division 2 Class AA
First Round    
Baylor 28, Father Ryan 21
    
Briarcrest 23, St. Benedict 20
    
McCallie 64, Pope John Paul II 14



Powered by Frankly