Tennessee Prep Football How They Fared - WRCBtv.com | Chattanooga News, Weather & Sports

Tennessee Prep Football How They Fared

Posted: Updated:
The Associated Press

    
Class 6A
    1. Maryville (10-0) beat Farragut 49-14.
    2. Blackman (9-1) lost to Hoover, Ala., 28-14.
    3. Whitehaven (10-0) beat Memphis Overton 53-0.
    4. Oakland (9-1) beat Stewarts Creek 54-7.
    5. Ravenwood (10-0) beat Summit 45-21.
    6. Science Hill (9-1) beat Kingsport Dobyns Bennett 49-35.
    7. Hendersonville (9-1) beat Station Camp 44-0.
    8. Kingsport Dobyns Bennett (8-2) lost to Science Hill 49-35.
    9. Riverdale (8-2) beat Smyrna 42-20.
    10. Sevier County (7-3) lost to South Doyle 33-9.
Class 5A
    1. Knoxville West (9-1) beat Lenoir City 55-16.
    2. Ridgeway (9-1) beat Wooddale 52-32.
    3. Ooltewah (10-0) beat McMinn County 30-12.
    4. Hillsboro (10-0) beat Hunters Lane 33-0.
    5. South Doyle (10-0) beat Sevier County 33-9.
    6. Rhea County (10-0) beat Stone Memorial 21-7.
    7. Oak Ridge (10-0) beat Anderson County 28-16.
    8. Anderson County (8-2) lost to Oak Ridge 28-16.
    (tie) Henry County (8-2) beat West Creek 42-28.
    10. Memphis East (7-3) beat Hamilton 42-20.
Class 4A
    1. Knoxville Fulton (10-0 beat Knoxville Carter 18-12.
    2. Knoxville Catholic (9-1) lost to Alcoa 21-14.
    3. Crockett County (10-0) beat Westview 42-12.
    4. Greeneville (9-1) beat Cumberland Gap 82-0.
    5. Trezevant (9-1) beat Raleigh Egypt 55-24.
    6. Liberty Magnet (8-2) beat Ripley 54-7.
    7. Sullivan South (9-1) beat Elizabethton 28-21.
    8. Pearl-Cohn (8-2) beat Maplewood 35-20.
    9. Jackson North Side (9-1) beat Haywood County 14-12.
    10. Signal Mountain (8-2) beat Sequatchie County 58-3.
    (tie) Elizabethton (8-2) lost to Sullivan South 28-21.
Class 3A
    1. Alcoa (9-1) beat Knoxville Catholic 21-14.
    2. CPA (10-0) beat Cascade 57-31.
    3. Notre Dame (9-1) beat Grundy County 68-13.
    4. Westview (8-2) lost to Crockett County 42-12.
    5. Waverly (8-2) lost to Fairview 21-7.
    6. East Nashville (8-2) lost to Lipscomb Academy 42-12.
    7. Camden (8-2) beat Creek Wood 21-7.
    8. McMinn Central (8-2) beat Chattanooga Central 21-10.
    9. White House-Heritage (9-1) beat Harpeth 14-7.
    10. Pigeon Forge (7-3) lost to Gatlinburg-Pittman 18-15.
Class 2A
    1. Trinity Christian Academy (9-1) beat Riverside 42-21.
    2. Adamsville (9-1) beat Jackson Christian 35-0.
    3. Marion County (9-1) beat South Pittsburg 48-6.
    4. Oneida (9-1) beat Jellico 56-8.
    5. Grace Christian (7-3) lost to Rockwood 22-15.
    6. Peabody (8-2) beat Humboldt 31-14.
    7. Hampton (9-1) beat Cloudland 22-20.
    8. Middle Tennessee Christian (9-1) beat Huntland 52-28.
    9. Forrest (7-3) beat Fayetteville 56-14.
    10. Huntingdon (6-4) beat Dresden 34-6.
Class A
    1. Union City (10-0) beat Halls 70-0.
    2. Nashville Christian School (10-0) beat Clarksville Academy 52-14.
    3. Columbia Academy (10-0) beat Collinwood 42-6.
    4. Wayne County (8-2) beat Richland 49-27.
    5. Huntland (8-2) lost to Middle Tennessee Christian 52-28.
    6. Greenback (8-2) beat Midway 37-16.
    7. Cloudland (8-2) lost to Hampton 22-20.
    8. Clarksville Academy (7-3) lost to Nashville Christian 52-14.
    9. South Pittsburg (5-5) lost to Marion County 48-6.
    10. Coalfield (6-4) beat Oakdale 52-0.
Division II
    1. Brentwood Academy (8-2) lost to Ensworth 31-17.
    2. Ensworth (8-1) beat Brentwood Academy 31-17.
    3. McCallie (8-2) lost to MBA 58-41.
    4. MBA (8-2) beat McCallie 58-41.
    5. Knoxville Webb (7-3) beat King's Academy 50-14.
    6. BGA (8-2) beat Franklin Road Academy 31-10.
    7. Baylor (6-4) beat Father Ryan 35-28.
    8. MUS (7-3) beat Briarcrest 34-0.
    9. ECS (8-2) beat Sheffield 41-0.
    10. Father Ryan (5-5) lost to Baylor 35-28.
    (tie) Friendship Christian (9-1) beat Ezell-Harding 48-13.

Powered by Frankly