Tennessee Prep Football How They Fared - WRCBtv.com | Chattanooga News, Weather & Sports

Tennessee Prep Football How They Fared

Posted: Updated:
The Associated Press   
Class 6A
    1. Maryville (5-0) beat Sevier County 38-3.
    2. Blackman (6-0) beat Independence 43-42.
    3. Oakland (5-1) beat Brentwood 49-7.
    4. Whitehaven (6-0) beat Ridgeway 34-30.
    5. Science Hill (4-1) lost to Brentwood Academy 45-42.
    6. Hendersonville (5-1) lost to Riverdale 39-36.
    7. Kingsport Dobyns Bennett (5-1) lost to Ooltewah 42-34.
    8. Ravenwood (5-0) beat Nashville Overton 44-13.
    9. Riverdale (5-1) beat Hendersonville 39-36.
    10. Sevier County (3-2) lost to Maryville 38-3.
Class 5A
    1. Knoxville West (4-1) beat Cleveland 38-14.
    2. Ridgeway (4-1) lost to Whitehaven 34-30.
    3. Memphis East (6-0) beat Briarcrest 33-7.
    4. Anderson County (6-0) beat Powell 42-7.
    5. Hillsboro (6-0) beat Cane Ridge 35-12.
    6. Ooltewah (6-0) beat Kingsport Dobyns Bennett 31-29.
    7. Henry County (4-2) beat Kenwood 70-21.
    8. Tennessee (4-1) lost to Elizabethton 49-35.
    9. South Doyle (5-0) beat Knoxville Carter 41-6.
    10. Campbell County (5-1) beat Knoxville Halls 42-7.
Class 4A
    1. Knoxville Fulton (6-0) beat Knoxville Central 71-7.
    2. Knoxville Catholic (5-0) beat Knoxville Hardin Valley 38-0.
    3. Signal Mountain (6-0) beat Bradley Central 27-7.
    4. Greeneville (4-1) beat Harlan Co., Ky., 38-0.
    5. Crockett County (5-0) idle.
    6. Pearl-Cohn (5-1) beat Station Camp 58-17.
    7. Trezevant (4-1) beat Douglass 53-8.
    8. Liberty Magnet (4-2) beat Jackson South Side 56-0.
    9. Sullivan South (5-1) beat Daniel Boone 56-0.
    10. Marshall County (5-1) beat Franklin County 42-7.
Class 3A
    1. Alcoa (5-1) beat Heritage 52-35.
    2. CPA (6-0) beat Milan 42-7.
    3. Camden (5-1) lost to Huntingdon 28-14.
    4. East Nashville (6-0) beat Ezell-Harding 56-0.
    5. Notre Dame (4-1) idle.
    6. Westview (5-0) idle.
    7. CAK (4-2) beat Grace Christian 21-7.
    8. Lewis County (3-2) lost to Hickman County 28-24.
    9. McMinn Central (6-0) beat Meigs County 19-14.
    10. Milan (3-3) lost to CPA 42-7.
Class 2A
    1. Trinity Christian Academy (5-1) beat Jackson Central-Merry 49-7.
    2. Adamsville (5-1) beat Collinwood 49-3.
    3. Grace Christian (4-2) lost to CAK 21-7.
    4. Peabody (4-1) idle.
    5. Huntingdon (4-2) beat Camden Central 28-14.
    6. Marion County (5-1) beat Sequatchie County 35-7.
    7. Hampton (4-1) beat Johnson County 30-22.
    8. Trousdale County (3-3) lost to Gallatin 27-9.
    9. Oneida (4-1) idle.
    10. Forrest (4-2) lost to Page 23-22.
Class A
    1. Union City (6-0) beat Dresden 49-13.
    2. Cloudland (6-0) beat Tri-Cities Christian 21-17.
    4. Wayne County (5-1) beat Fayetteville 45-26.
    5. Columbia Academy (5-0) beat Davidson Academy 43-29.
    (tie) Greenback (4-1) idle.
    7. Midway (4-1) lost to Sunbright 41-25.
    (tie) Coalfield (3-2) idle.
    9. South Pittsburg (3-3) beat Grundy County 49-27.
    10. Copper Basin (4-2) idle.
Division II
    1. Ensworth (4-1) lost to McCallie 62-34.
    2. McCallie (6-0) beat Ensworth 55-27.
    3. Baylor (5-0) idle.
    4. MBA (5-1) beat Millington 42-20.
    5. Brentwood Academy (5-1) beat Science Hill 45-42.
    6. Knoxville Webb (2-2) idle.
    7. MUS (4-2) beat Lafayette, Miss., 29-24.
    8. BGA (5-1) beat Pope John Paul II 26-22.
    9. ECS (5-1) beat University-Jackson 36-7.
    10. Father Ryan (4-2) beat Stratford 35-0.
Powered by Frankly